Dolní Dunajovice

Vinařství Volařík

Vinařská tradice rodiny Volaříkovy sahá do roku 1945. Vinařství Volařík však vstoupilo na trh pod tímto označením až v roce 2008. V současné době obhospodařuje v integrované produkci asi 80 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Roční produkcí kolem 220 tisíc lahví se řadí mezi středně velká vinařství.

Majitel

Ing. Miroslav Volařík

Roční produkce

220 000 lahví

Kontakt

  • Bezručova 703/30
    692 01,  Mikulov
  • Provozní doba:  Po - Pá: 8:00 - 16:00 h
  • www.vinarstvivolarik.cz
  • facebook.com/vinarstvivolarik
  • +420 519 513 553
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

UBYTOVÁNÍ:

o vinařství

„Víno je náš život. Naučili jsme se rozeznávat jedinečnou povahu každé odrůdy a starostlivě ji respektovat v každém kroku pěstování i zpracování. Jedinou hodnotou je pro nás kvalita bez kompromisů.“

Vlajkovou lodí Vinařství Volařík je odrůda Ryzlink vlašský. Mezi další odrůdy, které vinařství zpracovává a které mají v oblasti pod Pálavou jedinečný a nezaměnitelný charakter, se řadí zejména: Ryzlink rýnský, Pálava, Veltlínské zelené, Chardonnay, Müller Thurgau a Rulandské bílé.

Po celou dobu pěstování i zpracování je ve Vinařství Volařík kladen velký důraz na šetrný přístup k hroznu — množství na keři se redukuje, sběr hroznů probíhá ručně, ke zpracování dochází bezprostředně po sběru a za použití nejnovějších technologií.

Vinařství se specializuje na bílá přívlastková vína. V nabídce najdete rovněž rosé, sekty a hroznový mošt.

V roce 2011 byla na trh uvedena tzv. terroirová řada vín, která vychází z filozofie jedinečnosti viničních tratí, na kterých Vinařství hospodaří. Každá trať svou polohou, podložím a klimatickými vlivy výrazně ovlivňuje charakter révy, určuje způsob pěstování i zpracování hroznů. Terroirová vína proto nesou jména nejprestižnějších tratí vinařství – Ořechová hora, Železná, Kotelná, Věstoňsko, Purmice, Zimní vrch, U Venuše.

Mezi nejprestižnější ocenění vinařství patří Vinař roku 2011 a 2014, několikanásobný Champion Valtických vinných trhů a výherce nejlepších kolekcí v soutěži Král vín.

Vinařství je členem Aliance vinařů V8VOC Mikulov a VOC Pálava.

Vína z Vinařství Volařík je možné po domluvě ochutnat přímo v budově vinařství v Mikulově a pro větší skupiny nabízí rovněž degustace v mikulovském Křížovém sklepě.

Kudy k nám

Děkujeme našim partnerům

Svět lahví
Kera Green

Dunajovské kopce - spolek vinařů
Sklepní 330
Dolní Dunajovice
691 85

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.dunajovskekopce.cz
www.sklepyotevrene.cz
IČ: 02658232
č. účtu: 115-2089530217/0100