Vinařství Rudolf Košulič

Vážení přátele dobrého vína,

dovolte, abych Vám představil  naše malé rodinné vinařství- Vinařství Košulič, které  se nachází ve vyhlašené vinařské obci Březi u Mikulova, v krasné sklepní lokalitě  v ulici Lesní, č.p.581

Jmenuji se Rudolf Košulič a jsem již třetí generací z vinařské rodiny na Jižní Moravě.Vinařství se profesonálně věnuji od roku 1996, kdy jsem absolvoval VŠ vinařského směru. Dlouhé roky jsem pracoval jako vinařský technolog pro velkou vinařskou firmu, před 3 roky jsem se osamostatnil a buduji vlastní vinařstí.

Společně s tátou obděláváme cca 5000 hlav révy, část hroznu nakupuji, pouze z nejlepších vinařských  tratí obce Březí (Liščí kopec) a Mikulov ( Pod Svatým Kopečkem, Valtická). Při výrobě vín se snažím skloubit poznatky, které jsem nabyl ve velkých vinařských podnicích s  klasickými technologiemi naších otců, dědů. Razím filozofii svěžích, mladých, suchých bílích vín s výrazným minerálním charakterem špičkových vinařských tratí  místního teroiru. Jako velmi malé vinařství se zaměřuji převážně na odrudy RR, RV, VZ, RŠ, které sem patří, doplňkově TR, rosé a minimum červených.

Dále nabízíme možnost ubytování na vinařském penzionu přímo nad vinařstvím – Penzion vinný sklípek. V areálu penzionu je zahradní posezení s velkou pergolou a grillem, dětské hřiště, možnost pujčení, uskladnění kol. Ve vinařství  nabízíme možnost řízených degustací našich vín přímo s majitelem vinařství. V naší stylové degustační místnosti a vinných sklipcích je možné uspořádat různé soukromé akce, firemní večírky a oslavy.

 

 

Detail Vinařství

  • Majitel :
    Rudolf Košulič
  • Roční produkce :
    xxxx lahví
  • Kontakty :
    Ing. Rudolf Košulič,  Lesni 581 69181, Březi u Mikulova Tel.:+420 602 561 073 email. rudakosulic@gmail.com www. penzion-vinny-sklipek.cz